انواع پروفیل آلومینیوم شیار دار صنعتی

پروفیل شیار دار صنعتی
معمولا در محیط های کارگاهی و صنعتی نیاز به فریم ، میز ، قفسه ، پایه و سایر محصولاتی از این قبیل است که به صورت آماده وجود ندارند و یا همه نیاز های کاربردی را به طور کامل رفع نمیکنند . یکی دیگر از مسائل موجود صرف زمان و هزینه برای یافتن محصول مناسب است که بتواند کلیه این نیاز ها را رفع کند. علاوه بر این امکان دارد که محصولات آماده خریداری شده از بازار بعد از گذشت مدت زمانی از چرخه تولید خارج شوند و برای یافتن و خرید دوباره یک فریم دقیقا به همان شکل در آینده دچار مشکل شویم.
‌ پروفیل شیاردار صنعتی دارای طراحی های ویژه سطح مقطع در سایز های مختلف می باشند که با استفاده از یراق آلات اتصال تنها با برش پروفیل ها طبق سفارش مشتریان امکان ساخت هرگونه فریم را دارا هستند. ساخت فریم و پایه های مختلف با این پروفیل ها بسیار آسان بوده و نیاز به تخصص خاص و یا ابزار پیچیده برای سر هم بندی ندارند . بنابراین می توان به هر طرحی به آسانی جامه عمل پوشاند.
استفاده از مواد اولیه فابریک و درجه ۱ ، قالب اکسترودی با فولاد مناسب و ساخت عالی ،‌کنترل کیفیت هنگام تولید و مراحل بعدی تولید آن مانند بسته بندی و حمل مناسب ، این پروفیل ها را به یکی از با کیفیت ترین محصولات آلومینیومی تبدیل کرده است . دارای حداقل پیچیدگی و تابیدگی در سطح مقطع و طول می باشند و با توجه به ویژگی های آلیاژ ۶۰۶۳ دارای سختی بالا ،‌خواص مکانیکی مناسب و جلوه آنودایز خوب و خاصیت ماشین کاری و سوراخکاری هستند. این پروفیل ها استحکام و قابلیت تحمل وزن بالا نیز دارند.
این پروفیل های مهندسی دارای سایز های مختلف سطح مقطع از سایز های پایین مانند سایز۲۰ *۲۰میلیمتر ، برای فریم های کوچک و یا شاسی های کم استحکام،‌ تا سایز های بزرگ ۴۵*۱۸۰ و ۹۰*۱۳۵میلیمتر با استحکام و تحمل وزن بسیار بالا صورت می گیرد.
خواص آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم ، به پروفیل های اکسترودی آلومینیومی ویژگی منحصر به فرد و رضایت بخشی داده است که آنها را به یکی از پر کاربرد ترین محصولات در صنعت دنیا کرده است . یکی از پروفیلهای پر مصرف و کاربردی در صنعت ، پروفیل های شیاردار صنعتی یا پروفیل های مهندسی می باشند.
در بسیاری از موارد زیبایی و شکیل بودن فریم ساخته شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است . پروفیل های مهندسی موجود آنودایز شده با رنگ نقره ای با کیفیت بالا عرضه می شود . با توجه به نیاز مشتریان میتوان نمای پروفیل را به رنگهای مختلف آنودایزینگ ازطیف های رنگهای شامپاینی و برنز تا مشکی نیز تغییر داد . که البته نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری نسبت به رنگ نقره ای آن ،که به صورت متداول استفاده می شود ، دارد .
هر گونه مشاوره برای طراحی ،‌انتخاب یراق مناسب و یا سر هم بندی پروفیل ها رایگان می باشد. پروفیل های تولید شده بنا به سفارش مشتریان محترم در سایز های دلخواه برش می خورند و به همراه کلیه یراق آلات مورد نیاز ، امکان ارسال به کلیه مناطق ایران وجود دارد.
در صورتی که امکان سر هم بندی فریم مورد نیاز توسط کاربران به هر دلیلی وجود نداشت ، این فریم ها با پرداخت هزینه ای توافقی، متناسب با طرح و سایز پروفیل درخواستی به طور کامل به صورت سه بعدی طراحی شده و ساخته می شوند.
در صورتی که نیاز به ساخت سطح مقطع خاص و ویژه ای بود که جزو محصولات متداول پروفیل شیار دار نباشد ،‌ شرکت آلوم طرح پاسارگاد آمادگی برای ساخت هر نوع قالب اکستروژن جدید مورد تایید مشتریان گرامی را دارد.
پروفیل ها با یراق آلات به خصوص از قبیل پیچ ، مهره ، نبشی ، کرنر و … اسمبل می شوند . علاوه بر این با نصب در پوش بر روی پروفیل و نبشی و همین طور استفاده از نوار های طولی بین شیار ها می توان ظاهر کار را زیباتر نمود. امکان نصب چفت ، دستگیره ، لولا ، مفصل و پایه تنظیم نیز بر روی فریم های ساخته شده وجود دارد. می توان از ورق های استیل ، پلی کربنات ، MDF و … برای پوشش صفحات استفاده کرد که به طور کلی این محصول منحصر به فرد آلومینیومی را از هر نظر انعطاف پذیر می سازد.
امید است بتوانیم همکاران گرامی را در این زمینه به هر نحو یاری نماییم.